PENZION ČERNÝ DŮL

Horská chalupa VERONIKA

Horská chalupa Veronika se nachází na náměstí střediska Černý Důl v překrásné scenérii Východních Krkonoš a tedy také ve SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Původní objekt pochází přibližně z roku 1830. V domě byla až do roku 1945 tkalcovna stuh a šněrovadel. V letech 1993 - 1996 byla provedena generální rekonstrukce objektu do nynější podoby. Nyní je v domě velká kuchyň s jídelnou pro 16 osob, společenská místnost pro 12 osob, společenský kout pro 6 osob a 7 hostinských pokojů (4+1, 4+1, 4, 4, 2, 2, 4). Ústřední topení je na plyn. Kuchyň je plně vybavená včetně myčky nádobí. Ve společenské místnosti je rádio a TV se satelitním přijímačem. WiFi je bezplatné.

Za domem je k dispozici velká zahrada (1000 m2) s možností grilování a táboráku. V podloubí domu a na dlážděné terase za domem je v létě příjemné posezení. Příjezd autem je přímo k domu. Bezplatné parkování je možné na náměstí před domem. V blízkosti domu jsou: prodejna potravin a drogerie, pošta, telefonní automat, půjčovny lyží, turistické informační centrum s internetem v budově Úřadu městyse Černý Důl.

INFORMACE PRO POBYT

Na chalupě není žádný personál. Správce chalupy bydlí nedaleko od chalupy Veronika. Správce chalupy je Vám k dispozici v případě nějakého problému. Při ubytování je vybírána daň z pobytu stanovená obecním úřadem v Černém Dole a dále kauce, která je vrácena v plné výši při konci pobytu. V případě způsobené škody na zařízení je od kauce odečtena škoda.

ČERNÝ DŮL

Městys Černý Důl je dnes významným horským střediskem, které leží v údolí potoka Čisté na východním úpatí Krkonoš 6,5 km východně od Vrchlabí ve výšce 684 m. n. m.  Název vznikl patrně díky poloze uprostřed hlubokých černých lesů. Městys sestával z několika částí, z městyse Černý Důl, obce Nová Ves a tzv. III. horského dílu, což bylo uskupení horských bud Bobí, Böhnischovy, Hrnčířské, Liščí a Spieglovy boudy, zvané také Na Zrcadle. Nejstarším dílem byla Nová Ves, první zmínka o ní pochází již z roku 1489. Byla to ves lánového typu rozložená na obou březích potoka Čisté. Původní osada vznikla kolem kaple vystavěné v r. 1556. Koncem 16. století vrcholí těžba drahých kovů v okolí Černého Dolu. V 18. století se rozvíjí lámání vápence, jež pokračuje dodnes. Městys Černý Důl je vlastníkem koupaliště (autokemp Čistá). Toto koupaliště je napájené vodou z Krkonoš. V podstatě jde o vysoko položenou malou přehradní nádrž, kde v parném létě je příjemné koupání. V obci je prodejna potravin a drogerie, pět půjčoven lyžařského vybavení, veřejně přístupná tělocvična. V Černém Dole a okolí jsou restaurace a horské hotely s dobroun úrovní stravování a za "české ceny".

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU

SKIRESORT ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Velké Úpě, Černém Dole, Svobodě nad Úpou a částečně i Malé Úpě. Každý den můžete lyžovat v jiném areálu. Vybrat si můžete z desítek kilometrů sjezdovek a běžkařských tratí různé náročnosti a délky. Východní Krkonoše jsou jediným místem v Česku, kde lyžujete v pěti areálech na jediný skipas. ...zažijete více!!! Viz https://www.skiresort.cz.

"PŘIJĎTE POBEJT"

V případě, že jste se rozhodli k pobytu na naší horské chalupě Veronika, jste co nejsrdečněji vítáni a my Vám zároveň obratem zašleme bližší informace o příjezdu, pobytu a samozřejmě cenách.

 

Upozornění návštěvníkům

Naši návštěvníci převážně požadují pronájem celé horské chalupy. Je to výhodné pro více rodin, skupiny a především cenově.